7.B

Vítězství

Dne 14. 5. nám paní učitelka na výtvarnou výchovu po dlouhém napínání oznámila, že naše práce Čapí uvítání postoupila mezi prvních pět nejlepších prací. Hurá! Třídou se nesl radostný křik. Byli jsme mile překvapeni.

Dne 18. 5. v pátek jsme se v doprovodu třídní učitelky vypravili na slavnostní vyhlášení soutěže Čáp Jihočech do Kulturního domu Soběslav.

Dům byl plný malých stánků s různými předměty. Ty jsme si mohli koupit, nebo vyrobit. Kolem byly vystaveny práce, které se neumístily. Na jevišti měly své místo ty vítězné. Tam ve světle reflektorů zářil i náš obraz. Rty se nám nejistě rozevíraly úsměvem, oči těkaly po jevišti a zjišťovaly situaci. Začalo vyhlašování prací. Trochu se nám tajil dech, srdíčko rychleji pulzovalo, svůj neklid jsme dávali najevo.

Když porotci oznámili, že se naše práce umístila na druhém místě, všichni jsme byli radostí bez sebe. Zástupci naší třídy nadšeně spěchali pro ceny.

Pak se všichni procházeli mezi stánky. Každý si domů odnesl nějaký suvenýr. Naše ceny jsme vybalili až ve třídě. Největší radost nám zatím udělalo malé rádio, které nám hned první den ve třídě hrálo a o dalších přestávkách určitě hrát bude. Každému z nás paní učitelka předala diplom a kreativní kurz v ceně 2 500 Kč nás všechny teprve čeká.

Za třídu Denisa Nováková

 

Čáp Jihočech

DSCF0012 

Čapí uvítání

O výtvarné soutěži Čáp Jihočech jsme se dozvěděli od naší paní učitelky na výtvarnou výchovu. Ta nás do této soutěže i přihlásila. Hned jsme se pustili do malování čápů a žabiček. Pod tahy štětců vznikla i vrba, obloha, voda a tráva. Zkusili jsme i domky ve stylu jihočeského selského baroka. Následně jsme vše vystříhali a nalepili na veliký karton. Každý ze třídy se na této tabuli podílel. Ať už maloval, vystřihoval nebo vyráběl různé doplňky. Všichni jsme se moc těšili, až naše dílo bude hotové. Nakonec jsme vymýšleli název. Rozhodli jsme se pro „Čapí uvítání“. S hotovým výrobkem jsme se na památku společně vyfotili.

Myslíte si, že se nám práce povedla?

Za žáky 6.B K. Průšová a A. Capouchová

DSCF0015

 
Informace o prospěchu
Banner
Partneři
Banner
Banner
Projekty
Banner
Administrace