9.B

Nejkrásnější Čáp Jihočech

Celá naše třída 8.B netrpělivě čekala na pátek 18. května 2012. Od té doby, co nám paní učitelka J.Starčevská oznámila, že náš Čáp Jihočech byl nominován mezi pět nejlepších prací, jsme se nemohli tohoto dne dočkat. Po druhé vyučovací hodině jsme se vydali do Kulturního domu Soběslav. Tam na nás čekalo velké množství stánků s občerstvením a mohli jsme si zde vyrobit a zakoupit nejrůznější výrobky. Také nás velmi zaujaly práce ostatních žáků, které byly rozmístěny po celém kulturním domě. Přesně úderem 10. hodiny začala námi tak dlouho očekávaná chvíle - vyhlášení nejlepších prací. V kulturním domě vládlo mezi námi žáky takové napětí, které by se dalo krájet. Když bylo vyhlášeno, že náš Čáp Jihočech z 8.B se umístil na 1.místě, naše neskutečná radost nebrala konce. Z tohoto výkonu se budeme všichni ještě dlouho radovat a budeme vzpomínat, jak dokáže člověka zahřát u srdce vítězství. Již nyní sám za sebe se těším na další  podobnou akci, kterou bude  v budoucnu škola pořádat.  
                                        
T. Štangl z 8. B

 

Čáp Jihočech

DSCF0001 

Do soutěže se bez přemlouvání zapojujeme.

Naše třída se po společné domluvě bez přemlouvání a otálení zapojila do výtvarné soutěže Čáp Jihočech, k níž nás vyzvala paní učitelka J. Starčevská. Koncem února jsme plní optimizmu a těšení započali naši práci jak při výtvarné výchově, tak i při pracovních činnostech. Nápad o Čápu turistovi byl na světě. Jen ho ještě zrealizovat! Rozdělili jsme se do pěti skupin. Jednotný nápad promýšlíme v přidělených částech. Kdekdo přispívá originální myšlenkou. Začínají ovšem první teoretické dohady, dokonce i předělávky a nastavování času mimo výuku. Přesto po měsíci a půl bylo hotovo.

Při závěrečné montáži jsme práci zdokonalovali i v těch nejmenších detailech. Nastalo fotografování a loučení s Čápem turistou, který přiletěl z Afriky, aby se v Kulturním domě v Soběslavi seznámil se životem čápů v jižních Čechách v průběhu celého roku. A teď jsme všichni v napětí a očekávání , jak to s naším čápem dopadne.

Za spoluautory Čápa turisty I. Vochozková a M. Žemlička z 8.B

DSC01397

 
Informace o prospěchu
Banner
Partneři
Banner
Banner
Projekty
Banner
Administrace